Nachlazení obvykle přichází v období chřipkových epidemií. Je to období podzimu, kdy je venku chladněji a vlhko. To je pro bakterie a viry ideální prostředí. Existuje však i zdravotní problém, který lze označit jako letní nachlazení. Nechcete, aby vás dostihlo? Toto jsou rady, jak se mu vyvarovat.
Pozor na klimatizaci
V létě je rozhodně velmi dobrým pomocníkem. Když jsou tropické teploty, málokdo odolá tomu, že by ji nechal vypnutou. Jak upozorňuje web www.radyprovsechny.cz, užívání klimatizace může být rizikové. To proto, že tělo dostává výrazné teplotní šoky, když přechází z míst, kde je teplota nad 30 do míst, kde je pod 20.
Pokud už klimatizaci chcete používat, pamatujte na několik věcí:
- Snižte teplotu jenom o několik stupňů
- Dbejte na pravidelné čištění klimatizačních jednotek
- Před vstupem do chladného nebo teplého prostředí se aklimatizujte
Večery mohou být chladné
I když je během dne slunečno a teploty atakují třicítky, neznamená to, že takto bude také večer. Pokud vám záleží na vašem zdraví, je vhodné tomu přizpůsobit svůj outfit. Pokud plánujete sedět venku dlouho do noci, nezapomeňte dlouhé kalhoty a nejlépe také mikinu. I když se to nezdá, chlad skutečně může přijít a jeho výsledkem bude prochladnutí. Je velkou chybou si myslet, že když je horko přes den, bude horko také během noci.
Pozor na koupání ve vodě
Pokud jste otužilí, ani studená voda vám vadit nemusí. Rizikem však je situace, kdy ze studené vody vylezete na souš. Stačí chladnější vítr a delší pobyt v mokrých plavkách a letní nachlazení může být tu. To znamená vyřazení vaší osoby z běžných činností, stejně jako se může jednat o zkažení vaší dovolené. Když cítíte, že po návratu na pláž je vám zima, svlékněte si mokré plavky, osušte se ručníkem a snažte se být v závětří, nejlépe na slunečném místě – pozor však na riziko spálenin.
Nejnovější komentáře